Голы: ван Буйтен, 13, Рибери, 17, Роббен, 34, Гомес, 56, Олич, 80
"Бавария": Нойер, Лам, Бадштубер, ван Буйтен, Рафинья, Швайнштайгер, Тимощук, Рибери (Олич, 71), Томас Мюллер, Роббен (Алаба, 66), Гомес (Петерсен, 76)
"Гамбург": Дробны, Аого, Мансьенн, Брума, Дикмайер (Теше, 68), Янсен, Вестерманн, Яролим, Ринкон, Сон (Элиа, 87), Тёре (Качар, 68)
Предупреждены: Аого, 7, Вестерманн, 32, Янсен, 55 - Тимощук, 48, Рафинья, 70

Після двох стартових матчів бундесліги в графі забиті-пропущені м′ячі у мюнхенської Баварії скромно красувалось по одиничці. Могло навіть статись таке, що забитих  голів не було б взагалі, коли б не Луїс Густаво, який у доданий час в матчі з Вольфсбургом таки вирвав перемогу. Взагалі гра мюнхенців не вражала, а заява Хайнкеса про заборону у перерві матчу кому б то не було, включаючи Хенесса,  заходити до роздягальні команди, змушувала замислюватись про внутрішню ситуацію в клубі. Матч з Гамбургом, який останнім часом зірок з неба не хапає, мав відповісти на питання, чи такий непереконливий старт є результатом простого втягування в сезон, чи проблеми мають більш глибинний характер.

Нарешті Хайнкес згадав про таку штуку як ротація і в стартовому складі з′явився Анатолій Тимощук, якого особливо нетерплячі ЗМІ вже почали сватати до Анжі. Окрім того Боатенга на місці центрального захисника замінив Ван Буйтен. Все інше було традиційно: Роббен та Рібері на флангах, на вістрі Гомез, а під ним Мюллер.

Гамбург традиційно вийшов з двома форвардами: 19-річним корейцем Соном та Гекханом Тере, котрий влітку перейшов до Гамбурга з резервної команди Челсі, але є німцем, вихованцем Байера. В опорній зоні вийшли заслужені ветерани Вестерман та Яролім, а ось у центрі захисту, навпаки, грала молодь: 23-річний Мансьєн, що перейшов у команду також влітку і також з Челсі за 3 мільйони фунтів та його ровесник Брума, котрий належить… ну звичайно ж Челсі. Чисельний десант з туманного Альбіону висадився в німецькому порту цього літа, але чи буде з того толк дуже сумнівно.

Баварія з перших хвилин  взяла гру під свій контроль, а лідером і натхненником всіх мюнхенських атак був Роббен. Одразу було видно, що голландець вийшов на поле з бажанням і невдовзі його старання і наполегливість почали давати перші плоди. Вже на 8-ій хвилині Рібері ідеально навісив на голову Арьєну, але на перший раз Роббен гамбуржців вибачив, вдаривши несильно просто над головою Дробни. Проте далі квітів та подарунків більше не було. Гості пробували було фолити на правому інсайді Баварії, але Роббен швидко довів всю безперспективність цієї затії. На 12-ій хвилині голландець навісив з чергового штрафного і Ван Буйтен у високому стрибку відкрив рахунок і поклав початок розгрому.

Захисники Гамбурга виглядали розгубленими та здезорієнтованими. Баварці раз пораз оббігали їх, навіть не помічаючи. Підстраховка та взаємозамінність були відсутні. Неважко було передбачити до чого все це приведе. На 12-ій хвилині Роббен вкинув аут на Мюллера, той сильно прострілив, але Гомез пролетів повз м′яч, зате на дальній штанзі передачу отримав Рібері, на місці накрутив двох захисників і по-більярдному загнав м′яча в дальній кут. 2-0.

Після цього Баварія не заспокоїлась. Піймавши кураж і відчувши свободу, мюнхенці робили що хотіли, роблячи паузу тільки тоді, коли треба було підготуватись до виконання чергового стандарту. Один з таких у виконанні, звичайно ж, Роббена завершився ударом головою в падінні Гомеза, м′яч вдарився в землю перед голкіпером, але Дробни все ж перевів м′яч на кутовий та врятував ворота. Правда ненадовго. Рівно через одну хвилину, Роббен вже вкотре пройшов правим флангом, прокинув м′яч повз Аого, вийшов на побачення з Дробни і елегантно перекинув голкіпера. За десять хвилин до кінця першого тайму рахунок стає 3-0! У ці десять хвилини вмістились ще удар в штангу Мюллера та вихід того ж Мюллера на пару з Гомезом на самотнього Дробни. Томас поскупився, передачі не віддав, а самотужки пробити воротаря не зміг.

Що стосується Тимощука, то українець грав дисципліновано, в атаку ходив по великих святах, паси віддавав точні, але не надто ризиковані. Одним словом робив все, що опорнику робити належить, не намагаючись тягнути на себе ковдру.

Другий тайм нічого не змінив у грі Гамбурга, а от Баварія зменшила обороти, розуміючи, що гру вже зроблено. І навіть в такій ситуації моменти біля воріт гостей сипались наче з рогу достатку. На 53-ій хвилині героєм епізоду став навіть Тимощук. Він, наче з пращі вистрелив з-за меж штрафного майданчика і бути б голу, коли б не мінімальна неточність. Шкода все ж, що на такому фестивалі відкритих дверей Анатолій залишився без забитого м′яча. Будь він влучніший і хтозна, може позиції Луїса Густаво похитнулись би на користь українського легіонера.

Проте в Баварії і без нього є кому забивати. Через три хвилини Мюллер таки вибачився перед Гомезом за свою жадібність наприкінці першого тайму. Він м′яко закинув м′яч за спини захисникам і Гомез з гострого кута низом пробив у ближній кут. Щоправда, тут мав місце невеличкий офсайд, але це навряд чи стане приводом до післяматчевого скандалу.

Гомез хоч і забив у цьому матчі, але свою вайлуватість і незграбність також не забув продемонструвати. Після удару Рібері Дробни відбив м′яч перед собою, а форвард мюнхенців на добиванні перед порожніми воротами примудрився влучити сам собі в ногу.

Хороший момент мав і Мюллер, щоб не залишитись на полі білою вороною без забитого м′яча. Лам ідеально викотив йому передачу по центру воріт на одинадцятиметрову позначку. Був навіть час зупинити і підробити м′яч, але навіть це не допомогло – удар вийшов невлучним.

Пішли заміни, вийшли Оліч, Алаба та Петерсен і хорват навіть встиг відзначитись, замкнувши головою в падінні скидку Бадштубера. Це був прощальний траурний аккорд  над бездиханним тілом колись грізного Гамбурга. Єдиний клуб, котрий   жодного разу ще не вилітав з бундесліги при такій грі має дуже великі шанси скористатись ліфтом, що йде вниз. Сезон тільки почався, час ще є. Може, пану Арнесену, такому успішному спортивному директору варто замислитись не над зміцненням своїх позицій в клубі, не над натягуванні ковдри на свій бік, не на нагадуванні всім і вся який він успішний менеджер, а просто зосередитись на роботі і працювати в зв′язці з колективом.

А наразі рахунок 5-0 чітко відображає розклад сил і характеризує хто є хто в німецькому футболі.

Марченко Ігор, для faeri.ru

Просмотрено: 1834 раз Просмотров: 1834 автор: Marchenko Igor 20.08.2011, 19:55 Напечатать Комментарии (0)